Každý z nás by se měl pokusit měsíčně něco málo uspořit. Pokud vaše měsíční příjmy pohodlně pokryjí nezbytné výdaje a na účtě vám nějaká koruna zbude, je určitě dobré zamyslet se nad vytvořením finanční rezervy. Když už máte rezervu dostatečnou, můžete začít spořit třeba na dovolenou, na vánoční dárky nebo něco úplně jiného, co byste si rádi pořídili. Až budete ve finanční nouzi, alespoň nebudete muset žádat o půjčku.

Proč dávat peníze bokem na účet

Spořicí účty patří mezi nejoblíbenější produkty určené na spoření peněz. Staví se hned vedle termínovaných vkladů a vkladních knížek. Obecně není příliš na výběr mezi spořícími produkty. Ty si vybíráte především podle toho, jaký se na nich nabízí úrok. Ten obvykle klesá s tím, jak snáze máte peníze k dispozici. Spořící účty vám peníze poskytnou téměř okamžitě. A to je hlavní důvod, proč se nepojí s příliš vysokými úroky.

Výhodné spoření od Air Bank

Air bankSpořicí účet od Air Bank nabízí úrokovou sazbu ve výši 1,5 % ročně. Jedná se o sazbu, která se řadí mezí vyšší u nás v republice. Úročení samozřejmě může vlivem situace na trhu klesat. Vždy ale budete využívat jeden z nejvýhodnějších účtů a nebudete mít tedy důvod své spoření měnit. Tímto procentem se úročí vklady až do 250 tisíc korun. Do ledna 2014 se tento úrok týká vkladů do 1 milionu korun. Pokud dosáhnete stanoveného limitu, bude vám připsán úrok ve výši 0,50 % ze zbývající částky.

Na spořicím účtě u Air Bank máte své peníze vždy k dispozici a můžete si je bez problémů kdykoliv vybrat nebo převést. Ke spořicímu účtu získáte přístup přes své internetové bankovnictví, takže můžete být stále v obraze. Na jakýkoliv bankovní účet si tuto částku můžete okamžitě převést, na účet v Air Bank i během víkendu nebo svátku.

Jak si založit spořicí účet u Air Bank

Založení tohoto spořicího účtu je opravdu velmi jednoduché. Můžete si ho zařídit jak online, tak i na pobočce. V případě vyřízení na pobočce podepíšete smlouvu hned tam. Jestliže se rozhodnete pro online založení, můžete si ji nechat doručit poštou nebo kurýrem.

Se spořicím účtem u Air Bank nebo u kterékoliv jiné banky budete mít své peníze oddělené. Každý měsíc si tedy vyčleňte částku, kterou na tento účet převedete. Můžete se jednat třeba jen o 2 000 Kč měsíčně. Při takové úspoře pak jde až o 16 000 Kč za rok a to rozhodně nejsou malé peníze. Spoření u Air Bank může využívat každý, kdo je starší 18 let. Spořicí účet může být zdarma nebo za cenu 100 Kč. Záleží na tom, jaký si vyberete tarif. Běžně však postačuje ten s vedením zdarma.

Ohodnoťte tento článek